Kars Eski Kaşar Peyniri

Kars Eski Kaşar Peyniri | Gıda Ambarı
  • Kars Eski Kaşar Peyniri | Gıda Ambarı
  • Kars Eski Kaşar Peyniri | Gıda Ambarı
En güncel fiyat bilgisi almak için satıcıya mesaj gönderin.

Bu ürün 09.08.2016 tarihinde eklenmiş.
Güncel fiyat bilgisi için satıcıya mesaj gönderin.

Satış Toptan&Perakende
İzinler Sağlık Bakanlığı
Şehir Kars

Satıcı Bilgileri

Puanı
100%

Ürün Açıklaması

TÜRKİYENİN HERYERİNE BİR TELEFONLA ÜSTELİK 200 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO ÜCRETİ ÖDEMEDEN GÖNDERMEKTEYIZ

İnek sütünden nisan mayıs aylarında üretilir. Üretiminden 6 ay kadar soğuk hava depolarında bekletildikten sonra tüketilir. Ürün yaklaşık 12 kg teker şeklinde olur. Türkiye"nin en lezzetli eski Kaşar peyniri Trakya"da üretilir. Kaliteli bir eski kaşar peyniri; krem renkli, parlak, canlı renkte ve kesildiğinde ufalanmamalıdır.

Türk peynirleri arasında beyaz peynir kadar eski bir kültüre sahip olan kaşar peyniri mutfaklarda hemen hemen her öğün kullanabilen bir çeşittir. Hem kahvaltıların vazgeçilmez tadını, hem de bazı yemeklerin ana lezzet unsurunu oluşturur.

Geleneksel olarak kaşar peyniri,inek ve koyun sütünden yapılır. Genel olarak tekerlek biçiminde, sert, sarımtırak bir peynirdir. Saf koyun sütünün işlenmesi ve %3 oranında tuzlanmasıyla hazırlanır.

Kaşar peyniri hazırlandıktan sonra altı ay kadar çuval içinde buzhanede bekletilip eskimesi sağlanır. Kabuk bağlayarak eskitilen kaşara 'elleme peyniri' denir. Bekleme esnasında dış yüzeyi küflenen peynir çok lezzetli olur ve tadını bu küften alır. Kaşar peyniri soğuk bir yerde iki hatta üç yıl sakalanabilir.