Ardahan Eski Kaşar Peyniri

Ardahan Eski Kaşar Peyniri | Gıda Ambarı
  • Ardahan Eski Kaşar Peyniri | Gıda Ambarı
  • Ardahan Eski Kaşar Peyniri | Gıda Ambarı
En güncel fiyat bilgisi almak için satıcıya mesaj gönderin.

Bu ürün 18.02.2012 tarihinde eklenmiş.
Güncel fiyat bilgisi için satıcıya mesaj gönderin.

Satış Toptan&Perakende
İzinler Tarım & Sağlık Bakanlıkları
Şehir Ardahan

Satıcı Bilgileri

Sayit Kılıç

Puanı
100%

Sayit Kılıç

Ürün Açıklaması

LÜTFEN OKUMADAN ALIŞ VERİŞ YAPMAYIN!!!!!!!!!


PEYNİRİMİZİN ÖZELLİKLERİ:

Satışta olan bu peynirimiz çok uzun bir süre beklemiş olup tamamen küflenmiş ve eski kaşar kıvamına gelmiştir. Mükemmel bir lezzete sahip olan bu peynirimizi mutlaka denemelisiniz. Lezzetini bilen zaten vaz geçemiyor. Aynı şartlardaki bir ürüne daha fazla para vermeyin ve süslenmiş olan kelimelere kanmayın.

Ardahan ili coğrafyasının verdiği özellik ve iklim koşullarından dolayı yılın büyük bir bölümünü kar altında, kalan aylarını da yağmurlu ve yarı güneşli olarak geçirmektedir. Bu sebep ten dolayı bahar ve yaz aylarında ot miktarı oldukça fazla ve çeşide sahiptir. Hayvanlar kışın bitmesine müteakip yaylaya çıkarılmakta ve sürekli olarak doğal ortamda beslenmektedir. Kış aylarında ise bölge halkının yaz aylarında tedarik ettikleri kurutulmuş otlarla beslenmektedir. Süt yemi vb. ürünler genellikle kullanılmamakta hayvanlar tamamen doğal olarak beslenmektedirler. Bundan dolayıdır ki sütler oldukça sağlıklı lezzetli ve yağlıdır buna bağlı olarak da süt ürürünle ri çok kaliteli ve lezzetlidir. Ardahan ilinde eski kaşar peynirciliği oldukça kaliteli ve bilinçli olarak yapılmaktadır. Bölgenin en iyi ve temiz kaşarcılığı ilimizde yapılmaktadır. Genelde Kars kaşarı olarak bilinse de bu ürün Ardahan iline has bir peynirdir ve kalitesi ve temizliği doğallığı ile Kars ilinin önündedir. Kaşar peyniri yapımı gereği çok hileli yollarda yapılabilmekte insanlar kandırılabilmektedir. Hele bu peynir küflenme aşamasında doğal ortamda bulunmasa ve hileli yollarla küflendirilirse oldukça zararlı olmaktadır. Eski kaşar ancak doğal olarak zamana bırakılıp küflenmeye bırakılırsa oldukça yararlı ve lezzetli olmaktadır. Sizlere yapılan hileleri anlatmaya kalksam sayfalar dolusu yer tutacaktır. Bazı kaşar tanıtımlarında peynirlerinin 2 yıllık 3 yıllık olduğunu söyleyenler var kesinlikle inanmayın sonuçta bu bir peynir bir süt ürünüdür okadar beklemesi imkansızdır doğasına aykırıdır. Bir kaşar peyniri en fazla 1 yıl bilemediniz iyi saklanırsa 1.5 yıldır daha fazla beklemesi durumunda bozulacaktır bozulmaya başlayacaktır. Bu söylemler sadece fiyatı arttırmak için hileli sözlerdir aldanmayın sağlığınızla oynamayın.Siz müşterilerime tavsiyem güvenmediğiniz ve tanımadığız yerlerden alış veriş yaparak sağlığınızı tehlikeye atmayın veya hileli ürünler alarak paranızı da çöpe atmayın. Unutmayalım ki bir ürünün pahalı olması kaliteli olduğu anlamına gelmez. Kimseye hakkından fazla ödeme yapmayın Süt ürünlerinde sitede oldukça fahiş fiyatlara satış yapılmaktadır. Aldanmayın ve paranızı haksız kazanç yapanlara kaptırmayın bende bu satışlardan kar elde ediyorum o fiyata satanlarda, artık kıyaslamasını siz yapın.Tabiî ki ucuz olsun diye hijyenik ve doğal olmayan ürünlerle de sağlımızı tehlikeye atmayalım. En iyi kararı tüketici ve üretici olarak bizler vereceğiz.

PEYNİRİMİZİN YAPILIŞI:

İşini iyi bilen ve yılların tecrübesine sahip olan ustalar tarafından eski kaşar peynirimiz 10/11 kilo inek (Koyun veya Keçi sütü katılmadan) sütünden 1 kilo kaşar peyniri olarak imal edilmektedir. Peynirin yapım aşamasından içerisine kesinlikle herhangi bir katkı maddesi katılmadan %100 doğal olarak üretimi yapılmaktadır. Peynir mayalananda sonra kalıplara dökülmekte ve bir süre sonra kalıplardan alınarak raflarda beklemeye bırakılmaktadır. Peynir bu bekleme sırasında eskime sürecine girmekte ve doğal olarak küflenmeye başlamaktadır. Bu küflenme süreci 10 ile 15 gün sonra başlamaktadır ve bu süreç 1 yıla kadar uzanmaktadır. Peynir ne kadar süre beklerse lezzeti o kadar artmakta ve kalitesi yükselmektedir tabiî ki doğal ortamında olmak suretiyle. Üretilen peynirin bir kısmı da vakumlanarak taze kaşar olarak satılmaktadır. Vakumlu taze kaşar ile açıkta bırakılan taze sayılabilecek yani daha küf atmamış eski kaşar arasındaki far ise açıkta olan kaşarın daha kuru olmasıdır sebebi açıkta olduğu için suyunun çekilmeye başlamasından dolayıdır. Eski kaşara istenirse 1 hafta içerisinde üzerinde çok miktarda küflenme yaptırılabilir işte bu kaşar sağlığı tehlikeye atar çünkü bu tür küflenme bakteri üretmekte ve gıda zehirlenmesi yapmaktadır. Yani küflü olan her kaşarda uzun süre beklemiş anlamına gelmez bu ayrımı ancak kaşardan anlayan insanlar fark edebilirler lütfen dikkatli olalım sağlımızı tehlikeye atmayalım.

SAKLANMASI VE TÜKETİLMESİ

Peynirimizi çok miktarda aldıysanız ve uzun süre tüketemeyecekseniz, serin bir ortamda güneş ışınlarına maruz bırakmadan istediğiniz kadar saklayabilirsiniz. Ama peynirinizi kesinlikle derin dondurucu ve buzluklara koymayınız bir süre sonra acıma yapacaktır. Buzdolaplarında muhafaza edecekseniz yemek kokularının sinmemesi için kâğıda sararak saklamalısınız ama bu gazete vb. kâğıtlar olmasa daha sağlıklı olacaktır. Eğer kaşarınızı kestiyseniz kesilen kısmın kurumaması için streçe sararak dolapta saklamalısınız. Kaşarımızı soframıza koymadan önce yiyeceğimiz miktarı kadarının üzerindeki kabuklanmış kısmı çok ince bir şekilde sıyıralım ve öyle yemeye başlayalım, çünkü dış kısmı açıkta kaldığından dolayı kirlenmelere maruz kalabilmektedir

ESKİ KAŞAR PEYNİR KALIPLARIMIZ

KÜÇÜK BOY: 1,5 ile 2 kilo arasındadır. Bu ebattaki peynirimiz genellikle fazla bir bekleme sürecine girmeden taze kıvamında tüketilmektedir. Ve sürekli satışta olan ürünümüzdür.
ORTA BOY: 3 İle 5 kilo arasındadır. Bu ebattaki peynirimiz de genellikle fazla bir bekleme sürecine girmeden taze kıvamında tüketilmektedir ama zaman zaman uzun süre beklemiş kalıplarımız olmaktadır ve satışa sunulmaktadır. Sürekli satışta olan ürünümüzdür. Ve toplu miktarda sipariş veren Müşterilimize genellikle gönderilir.

BÜYÜK BOY:10 İle 15 kilo arasında olmaktadır. Bu ebattaki peynirimiz uzun süre beklemeye bırakılır ve satışı eski olarak yapılmaktadır. Çünkü uzun süre beklemeye en uygun olan peynir kalıbımız bu peynirimizdir. Peynir eskime yaparken içerisindeki suyunu da dışarı atmaktadır ve bu küçük kalıplarda çatlamaya ve içerilere doğru kuruma miktarının fazla olmasına neden olmaktadır ama bu boydaki kalıplarda bu sorun yaşanmamaktadır. Peynir bekledikçe kıvama gelmekte ve lezzetine lezzet katmaktadır. Bu kalıptaki peynirimiz olduğu zamanlarda satışa sunmaktayız. Sürekli dükkânımızda bulunamamaktadır. Bu peynirimizin fiyatı diğerine göre daha pahalıdır.

DİĞER ÜRÜNLERİMİZ

KÖY PEYNİRİ: Bu peynirimiz yine aynı mandıramızda inek sütünde sağlıklı ortamda ve beyaz peynir kalıpları şeklinde üretilmekte fakat büyük kovalarda muhafaza edilmektedir oldukça lezzetli ve yağlı bir peynirimizdir.

KİLO FİYATI: 13 TL.

TEREYAĞI: Tuzsuz olarak kahvaltılık için üretilmektedir. Paketlenmemiş açık olarak satışa sunulmaktadır. Tereyağımızda diğer ürünlerimiz gibi %100 olarak katkı maddesi kullanılmadan tamamen doğal ve saf olarak üretimi yapılmakladır. İçerisine diğer yağlardan kesinlikle katılmamaktadır.

KİLO FİYATI: 14 TL.

ÇEÇİL PEYNİRİ: Bu peynirimiz genelde böreklik olarak kullanılmaktadır ama kahvaltılık içinde oldukça güzel ve lezzetli bir peynirdir. Az yağlı ve tel şeklindedir. Bu peynirimizin küflenmiş olanı da bulunmaktadır. Küflü olanı kahvaltılık olarak tüketilmektedir. Bu bölgemize has bir tüketim şeklidir genelde küflü olarak satışımız yoktur ama isteyen müşterilerimize göndermekteyiz. Çeçil peynirimiz madırada yapılmayıp köylerde alındığı için fiyatı pahalıdır ama hakiki el yapmı el emeğidir. Derilere basılarak saklanmaktadır.

TAZE KİLO FİYATI: 13 TL.

KÜFLÜ KİLO FİYATI: 14 TL

KAZ: Bölgemizde kaz üreticiliğe oldukça yaygın durumdadır. Kaz etinin ne kadar lezzetli olduğunu sanırım yemeyen bir insanın anlaması mümkün değildir. Çok lezzetli ve sağlıklı bir eti bulunmaktadır. Kaz etlerimiz Belli dönemlerde satışı yapılmaktadır. Ve bu süre kısa bir zamandır. Herkese mutlaka yemesini tavsiye ederim. 1 Adet kaz ortalama 1/5 ile 2 kilo arasındadır.

KİLO FİYATI: 50 TL.

Not: Diğer ürünlerimizden siparişinizi vermek için tutar değerinden alım yaparak mesaj ile almak istediğiniz ürünleri bildiriniz.Siparişlerinizde kalacak olan para üzerleri isteğiniz doğrultusunda istediğiniz bir ürün ile denkleştirilecek veya koli içerisine konularak size iade edilecektir.

Ürünlerimizi beğenmediğiniz takdirde hemen iade edebilirsiniz.

SİZİN SAĞLIĞINIZ BİZİM SAĞLIMIZ AİLEME VE ÇOCUKLARIMA YEDİRMEDİĞİMİ BAŞKASINA YEDİRMEM.

BİZİ TERCİH ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ. AFİYET OLSUN