Şifa Kaynağı Nar

Şifa Kaynağı Nar | Gıda Ambarı
  • Şifa Kaynağı Nar | Gıda Ambarı
  • Şifa Kaynağı Nar | Gıda Ambarı
18,90 TL / Adet

Bu ürün 02.10.2021 tarihinde eklenmiş.
Güncel fiyat bilgisi için satıcıya mesaj gönderin.

Satış Perakende
İzinler Mevcut Değil

Satıcı Bilgileri

nihal özdemir

Puanı
100%

nihal özdemir

Ürün Açıklaması

Muhteşem C vitamini kaynağıdır. Nar; sodyum, magnezyum, demir, fosfor ve dahasını içeriyor.
Narın en bilinen özelliği, kansere karşı koruyucu oluşudur. Bunun sebebi ise oldukça güçlü antioksidanlar içermesidir. Etkili olduğu kanser türleri arasında prostat ve cilt kanseri yer alır.  Narın tercihen suyunun sıkılarak tüketilmesi ve bunun tüm meyveden hazırlanması önerilir. Çünkü nar kabuğu; glikozit, tanen ve alkaloit açısından zengin bir meyvedir.
Sindirim sistemini düzenleyici

Kış aylarını ve mikrobik durumları düşündüğümüz zaman, narın bir diğer önemli etkisi sindirim sistemine iyi gelmesidir. Taneler arasında bulunan beyaz tabaka, mide için oldukça yararlıdır. Bu tabakanın faydası ile birlikte mide güçlenir. Sindirim sistemini düzene sokmak için, nar kabuğu kaynatılarak soğumaya bırakılır. Daha sonrasında bal ile tatlandırılarak içilir.

Hücrelerin yenilenmesine yardımcı oluyor

Nar, cilt hücrelerinin ve dokularının yenilenmesinde görev alacak birçok yararlı maddeyi içinde barındırır. Bu şekilde yaralar hızlı bir şekilde iyileşir; dermis veya epidermis olarak adlandırılan cilt hastalıkları da önemli ölçülerde önlenir.

Yağ Üretimini yavaşlatır.

Narın faydaları bu saydıklarımızla da bitmiyor. Yapılan araştırmalar, narın bel ve karın bölgesinde bulunan yağları etkilediğini gözler önüne seriyor. 1 ay boyunca her gün düzenli olarak nar suyu tüketmeniz durumunda, bel ve karın bölgesi yağ hücrelerinizin üretimi önemli ölçüde yavaşlıyor.