Nasıl Alırım ? Nasıl Satarım ?


Öncelikle ürün satışı yapabilmeniz için, siteye üye olmanız gerekmektedir. Üye değil iseniz buradan üye olabilirsiniz.

Üye olurken bilgilerinizi tam girmeniz, ürünüz ile ilgilenen kişilerin size daha rahat ulaşmasını sağlayacaktır. Telefon numaralarınız, adınız, bulunduğunuz şehir, ( e-mail hariç ) herkese açık olarak görünür. Bu, müşteriye güven verme açısından önemlidir. Ayrıca ürün araştırması yapan kişiler, ürünün en meşhur olduğu şehirden satın almak isteye bilir. Bu yüzden bulunduğunuz şehri mutlaka belirtiniz.

Sitemize üye olduktan sonra, İlan ekle menüsünden ürününüzü ekleye bilirsiniz. Ürün eklerden bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Ürününüzün tüm özelliklerini belirtmeye özen gösteriniz. Ürün eklerken, üyelik sözleşmesi kullarına dikkat ediniz. Alkol ve türevleri, tütün ve türevleri, sağlık bakanlığı ve tarım bakanlığınca satışı yasaklı ürünler sitemizde yayınlanmaz. Ayrıca ilaç özelliği, hastalık tedavi edici özelliği olduğu iddia edilen ilanlar yayınlanmaz. İlan eklerken bu kelimelerden kaçınınız. Ürün fotoğrafı, satış oranınızın artmasında çok önemlidir. Ürünlerinizin gerçek resimlerini eklemeye dikkat ediniz. Şayet resim ürünün kendi resmi değil ise, bunu ilan detayında temsili resim diye belirtiniz. Ürünlerinize 5 adet resim ekleye bilirsiniz. 

Organik ürün, Doğal veya yöresel gıda ürünleri satıyor iseniz, bunu mutlaka belirtiniz. Ayrıca ürün resimleri arasına varsa ürününüzün sertifikalarının resmini koymayı unutmayınız.

Ürün eklerken, ürün fiyatını belirtmiş olduğunuz birime göre girmeye özen gösteriniz. Ürün detayında bir başka ürün hakkında ek bilgiler girmeyiniz. O ürün için ayrı bir ilan ekleye bilirsiniz.

Sitemiz üzerinden ürün satışı ve ödeme yapılmamaktadır. Sitemiz sadece alıcı ile satıcıyı buluşturmak içindir. Herhangi bir komisyon, üyelik ücreti talebimiz yoktur.

Her yeni eklenen veya güncellenen ürün ana sayfada vitrinde görünür. Belirli aralıklarla ürününüzü güncelleyiniz.

Ürün satışınızı, şu yollarla gerçekleştire bilirsiniz ;

1 - Kapıda ödemeli kargo ;
PTT kargo veya herhangi bir alternatif kargo firması ile anlaşma yaparak, ürünlerinizi kapıda ödemeli olarak göndere bilirsiniz. Gıda Ambarı olarak sizlere en iyi tavsiye ettiğimiz satış yöntemi budur. Kapıda ödeme yöntemi, en sağlıklısı ve en güven verici olanıdır. Kargo firmalarının anlaşma şartları farklılık göstere bilir. Ayrıca aylık sattığınız ürün miktarına göre de bu değişebilir.Bu sistem ile ürününüzü alıcıya gönderirsiniz, kargo personeli ürünü teslim eder ve ödemesini aynı zamanda sizin adınıza tahsil eder. Daha sonra kargo firması bu ücreti size teslim eder.

2 - Yönlendirme ile ;
Eğer firmanız var ise ve bu firmanıza ait bir internet sitesi var ise, ürün detayında bunu belirtiniz. Ürününüzü satın almak isteyen kişi, kredi kartı ile taksitli veya tek çekim ödeme yapmak isteye bilir. Bu durumda firmanıza ait internet sayfasına, alıcıyı yönlendirip, sitenizde var olan sanal pos üzerinde ödeme yapmasını sağlaya bilirsiniz.

3 - Önce havale sonra ürün ;
Bu yöntem ile, güven sorunu olmaması halinde, önce ürünün ücretini alıcı, satıcıya havale yapar. Satıcı ödemenin yapıldığını banka hesabından kontrol eder. Ödeme yapılmış ise ürünü gönderir.

4 - Önce ürün sonra havale;
Eğer güven açısından bir kaygınız yok ise, ürününüze ve müşterinize güveniyor iseniz, önce ürünü gönderirsiniz. Müşteri ürünü kontrol eder, ve ücretini size gönderir.

5 - Elden teslim.
Bu daha çok il veya ilçe sınırları içerisinde satış yapan ve servis yapma hizmeti olan satıcılar için uygundur. Satıcı günün belirli saatlerinde veya haftanın belirli günlerinde ,
siparişlerini alır, yine günün belirli saatlerinde veya haftanın belirli günlerinde aldığı siparişleri bizzat kendisi teslim eder. Böylece kargo masrafı olamaz. Bu kısa mesafeler için geçerli en güvenli satış şeklidir.

Lütfen alıcı veya satıcı olarak, herhangi bir olumsuz durum yaşadığınızda bunu tarafımıza bildiriniz. Gıda Ambarı olarak, adli makamlara intikal etmiş bir durum olduğu zaman ve adli makamlarca tarafımızdan herhangi bir bilgi istendiğinde (ip adresi, telefon vs ), istenilen bilgi ve belgeleri sunmaktayız.

Öncelikle ev hanımlarının istihdamı olan ve çiftçi veya köylünün kazançlarının aracılara vermeden kendilerinde kalması, bu yüzden ürünlerini daha uygun fiyata satmasını amaçlayanGıda Ambarını çevrenizdeki insanlara duyurunuz. Bu oluşumdan ne kadar çok kişinin haberi olursa, satışlarınız o kadar artacak demektir.

Gıda Ambarı olarak iyi çalışmalar bol bereketli kazançlar dileriz