Kullanım Koşulları

Üyelik Sözleşmesi

Siteye üye olan herkes, bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılır. 

Votka, bira, şarap, şampanya dahil olmak üzere her türlü alkollü içkinin satışı ve herhangi bir şekilde alkollü içkiye ilişkin reklam ve tanıtım yapılması  yasaktır.

Alkollü içki sektöründe faaliyet gösteren firmaların isimleri, amblemleri veya ürünlerine ilişkin markaları içeren ve/veya bunları çağrıştıracak her türlü ürünün satışı da yasaktır.

Sigara, puro ve benzeri ürünler, her türlü tütün ve tütün mamulleri ile nikotin içeren elektronik sigara ve elektronik sigara kartuşlarının satışı yasaktır. 

Tütün ürünleri sektöründe faaliyet gösteren firmaların isimleri, amblemleri veya ürünlerine ilişkin markaları içeren ve/veya bunları çağrıştıracak her türlü ürünün satışı da yasaktır. 

Kuru gıdalar, konserveler, dondurulmuş gıdalar satılabilir. Ancak satıcılar, ürün açıklamasında, kargonun tam olarak hangi gün yapılacağını ve son kullanım tarihini veya kaç gün içinde tüketilmesi gerektiğini yazmakla yükümlüdür. 

Pastörize edilmemiş şarküteri ürünleri, içeriği belli olmayan, üzerinde üretim tarihi veya son kullanma tarihi basılmamış ürünler, ambalajı hijyenik olmayan, ilaç niteliği taşıyan, üreticisi belli olmayan gıda ve yiyecek maddelerini, meyve sularını, asitli içecekleri listelemek yasaktır. 

5262 sayılı "Organik Tarım Kanunu" gereği, sertifikalandırılmamış ürünlerin ve organik olmayan tarımsal ürünlerin organik ürün adı altında satılması yasaktır. Satışa sunulan organik ürünlerin ürün sayfalarında, sertifikalara ilişkin bilgi verilmesi zorunludur.

Evcil hayvanlar da dahil olmak üzere her türlü canlı hayvanın satışı yasaktır. Tatlı su veya deniz akvaryumu balıkları, yosun, mercan gibi akvaryum canlılarının satışı serbesttir.

Her ilaç veya tedavi edici özelliği iddia edilen her türlü ürün satışı yasaktır. Ürün açıklamasında başlığında veya resminde bu tür imalarda bulunan üyenin ilanı silinir üyeliği iptal edilir..