karanfil toz

19-03-2018 20:31   Baharatlar     İstanbul Esenyurt

94.00 TL

  • karanfil toz
karanfil toz
Detaylar

Toz Karanfil

Toz karanfil, birçok sağlık probleminin tedavisi için kullanılan karanfillerin ezilmesiyle oluşmuştur. Sigara sektöründe kullanılan toz karanfil, solunum yollarına faydalıdır. Toz karanfilin faydalarının anlaşılması için karanfil bitkisinin faydaları bilinmelidir. Karanfil, çay olarak tüketilmesinin yanı sıra sodyum, potasyum, protein, kalsiyum, fosfor, karbonhidrat ve vitamin deposudur. Ayrıca karanfil, tarçın ile karıştırılıp da kullanılmaktadır. Karanfil, kışın yapraklarını dökmeyen, tomurcuklu, pembe çiçekli ve yakıcı bir bitkidir. Bu bitkinin kökenleri Endonezya'ya dayanmakla beraber Hindistan, Madagaskar, Malezya ve Brezilya gibi tropikal bölgelerde yetiştirilmektedir. Toz karanfil ise, çörek, ekmek, et, sucuk ve reçel gibi yiyeceklerde kullanılmasının yanı sıra salata ile de tüketilmektedir. 

Toz Karanfil faydaları

  • Kış mevsiminde görülen hastalıklara karşı koruyucu etkisinin olduğu düşünülmektedir. Soğuk algınlığına ve nezleye iyi gelmektedir.
  • Sindirimi düzenlemenin yanı sıra hazımsızlık sorununu da gidermektedir.
  • Diş ağrılarını ve diş iltihaplarını kısa sürede ve keskin bir şekilde geçirme konusunda iyi olduğu bilinmektedir. Diş macunlarında kullanılmaktadır.
  • Vücudun direncini arttırmak için 1 yumurta, 1 çorba kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı toz karanfil karıştırılıp yenmelidir.